ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Konu - Deneme İkili SET

ETİKET FİYATI: 117.00 TL
KİTAP SEÇELİM FİYATI: 70.00 TL
%40
İNDİRİM
1 - 3 Gün İş
Günü
Orjinal
Ürün
Siparişleriniz 1 - 3 Gün iş günü içerisinde kargoya verilir
ISBN: ÖABT DDY İkili
Yayinevi: DDY Yayınları
Yazar: DDY Yayınları Komisyon
Sayfa Sayısı: 1071
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Tipi: Karton Kapak
Stok Adedi: 997
Toplam Satılan: 0 Adet
Kategori: ÖABT

Sipariş için Telefon Numaralarımız:

0536 301 10 79

0232 343 03 04

 

Editörün Notu: 

 

ÖABT yani Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi öğretmenlik bölümlerinden mezun olan adayların mesleğe girmek için katılmaları zorunlu bir sınav olarak ortaya çıkmıştır. Ülkemizin farklı üniversitelerinin öğretmen yetiştiren fakültelerinden mezun olan öğretmen adayları bu sınava katılmadan öğretmen olamamaktadır. Bu nedenle bu sınavla ilgili yönergenin iyi incelenmesi, sınava hazırlığın eksiksiz yapılması ayrı bir önem taşımaktadır.

 

ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testi de bu sınavın farklı alanlarından biridir. Toplam 50 sorunun sorulduğu sınavda sorular iki bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler kendi içlerinde de alt bölümlere ayrılmaktadır.

Sınavda

 

• Hz. Muhammed’in Hayatı ve Sünneti;

• Kur’an-ı Kerimin Muhtevasını Anlama;

• Temel Dini Bilgiler (İslâm, İman Esasları ve İbadetleri);  

• İslam Ahlakı, Estetiği ve Felsefesi;

• Günümüz Türkiye’sindeki İslam Mezhep ve Yorumları;

• Din Bilimleri şeklinde altı başlıktan oluşan Alan bilgisi bölümünden 40 soru sorulmaktadır.

 

Ayrıca Alan eğitimi adı altında toplam 10 soru sorulmaktadır.

 

Elinizdeki kitap uzun çalışmalar sonucu ÖABT sınavına hazırlanan adaylara yardımcı olmak amacıyla ortaya çıkarılmıştır.

 

Konuların sıralanışı ÖSYM’nin yayınladığı sınav yönergesine bağlı kalınarak oluşturulmuş, soruların hazırlanmasında ÖSYM’nin soru tarzına bağlı kalınmaya çalışılmıştır.

 

Testlerde bilgi ve yorum soruları birlikte kullanılmış olup konu anlatımlarında mümkün olduğu kadar soru çıkacağı düşünülen bölümler özetler içine alınmaya çalışılmıştır. Sınava girecek tüm adaylara başarılar dileriz. 

 

 

DDY Yayınları

Komisyon Başkanı

 

DDY Yayınları Komisyonu Kimlerden Oluşmaktadır.

 

DDY Yayınları 2003 yılından beri sırf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında, dijital ve basılı yayın üzerinde çalışan bir yayınevidir. Yaklaşık 100'ün üzerinde basılı eseri mevcuttur. Ayrıca ülkemizdeki ortaöğretim ve ilköğretim okullarından 5000 bin öğretmen dijital içeriklerimizle 15 yıldır okullarda ders işlemektedirler.

Komisyonda yaklaşık 15 öğretmen arkadaşımız çalışmaktadır. Komisyon üyelerimiz, özellikle İmam Hatip Liselerinde görev yapanöğretmenlerden oluşmaktadır. Üyelerimiz aynı zamanda, Önlisans derslerine de girmektedir. Ayrıca, Liseler'de ve Ortaokullarda derse giren Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinden oluşmaktadır. Komisyondaki arkadaşlarımız, ortaokul-iho-ihl-dhbt-mbsts ve son olarak da öabt alanında çalışan çok tecrübeli bir ekiptir. 

 

ÖABT Sınavına girecek öğretmen adayları olarak bilmelisiniz ki, ÖABT Din Kültürü Sınavı, yukarıdaki DDY Yayınlarının kitaplarındaki konulardan oluşmaktadır. Alan Eğitimi bölümü hariç % 90 soruları bizlerin yıllardır çalıştığı ve kitaplar ürettiği bölümlerden çıkmaktadır. Bunun için ÖABT Sınavlarında DDY Yayınlarının hazırladığı kaynaklar ile sınava çalışmanız herşeyden önce sizi bir adım öne çıkartacaktır.

Seçim yaparken şunu mutlaka düşünmelisiniz. Birçok yayınevi ÖABT kitapları çıkarmaktadır. Her alanla ilgili kitap çıkartan mı? Yoksa sırf ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında çalışan yayınevini mi seçmelisiniz? Bu alanda 15 yıldır çalışan bir ekibin kitaplarını seçmenin size getireceği avantajları düşününüz...

 

Sınavda tüm öğretmen adaylarına başarılar diliyoruz... Selam ve dua ile.. 

ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Konu - Deneme İkili SET


Ortalama Puan
0
Yorum Yaz
Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel içerik kitapsecelim.com tarafından hazırlanmıştır. İzinsiz kopyalanamaz, kullanılamaz çoğaltıp dağıtılamaz.